Pogrzeb Marioli Rząsowskiej – nauczycielki, pedagoga i dyrektora

Historia każdej szkoły nie składa się wyłącznie z budynku, sal lekcyjnych czy programu nauczania. To przede wszystkim ludzie ją tworzą, przez lata oddając się swojej pracy, wychowując kolejne pokolenia i wpływając na kształtowanie przyszłości. Pani Mariola Rząsowska była jedną z tych wyjątkowych osób, które na stałe wpisały się w historię ZSP nr 4 na Wałbrzyskim Starym Zdroju. Działała jako dyrektor, nauczyciel i pedagog przez wiele lat, pozostawiając po sobie niezapomniany ślad w środowisku edukacyjnym.

Wybrała nie tylko swoją drogę zawodową w edukacji, ale przede wszystkim bardzo się nią pasjonowała. Jej zaangażowanie i oddanie sprawie nauczania były widoczne na każdym kroku. Początkowo jako nauczycielka zdobywała serca uczniów swoją wiedzą, empatią i charyzmą. Jej lekcje były zawsze pełne ciekawostek i inspirujących opowieści, które sprawiały, że nauka stawała się fascynująca.

Jako dyrektor szkoły, nieprzerwanie oddawała się swojej pasji. Dbała o rozwijanie talentów swoich nauczycieli i stworzyła atmosferę sprzyjającą rozwojowi całej społeczności szkolnej.

Mariola Rząsowska była nie tylko dyrektorem i nauczycielką, ale także pedagogiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Zawsze miała czas na rozmowę z uczniami, słuchała ich problemów i potrzeb, udzielała potrzebnego wsparcia. Dbała o to, aby jej gabinet był miejscem, gdzie każdy uczeń i rodzic czuli się mile widziani.

Niestety, 15 października 2023 roku Mariola Rząsowska odeszła od nas. Jej śmierć była ogromną stratą dla środowiska edukacyjnego na Starym Zdroju i nie tylko. Jednakże jej dziedzictwo nadal żyje w sercach tych, z którymi współpracowała i których uczyła.
Pogrzeb Marioli Rząsowskiej odbędzie się w dniu 20 października 2023 roku o godz. 12 w Kościele pw. Św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu. Jego przygotowanie i przeprowadzenie zostało powierzone Zakładowi Pogrzebowemu „Niebieski” z Wałbrzycha. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy w ten sposób podziękować Pani Marioli za jej wspaniałe życie.