Kremacje

Posiadamy doświadczenie w przygotowaniu pogrzebów z kremacją. Odpowiemy na każde pytanie odnośnie tej formy pochówku. Zapewniamy też niezbędne akcesoria.

Kremacja (spopielenie) zwłok to coraz częściej wybierana forma pochówku w Polsce. Przemawiają za tym względy ekonomiczne – ograniczenia miejsc na cmentarzu i kosztów pochówku, jak i względy estetyczne oraz higieniczne – prochy są sanitarnie obojętne, nie stanowią żadnego zagrożenia. Kremacja dokonywana jest z zachowaniem wszystkich norm etycznych.

Więcej informacji na temat kremacji zwłok oraz wykaz wszystkich krematorów w Polsce znajdziecie Państwo na stronie Gazety Wyborczej. W naszej placówce dokonają Państwo wszelkich formalności związanych z kremacją zwłok. Nasz zakład jest oficjalnym partnerem Cremering Spółka Cywilna ul.Sikorskiego 64C, 67-200 Głogów.

W naszej firmie pogrzebowej znajdziecie Państwo szeroki asortyment trumien kremacyjnych zarówno kartonowych jak i drewnianych. Oferujemy także szeroką gamę urn z kamienia naturalnego, blaszanych oraz drewnianych. Istnieje również możliwość zamówienia asortymentu na życzenie Klienta. Rodziny osób zmarłych, które zdecydowały się na spopielenie szczątków swoich bliskich otrzymują świadectwo kremacji od naszego partnera firmy Cremering Spółka Cywilna z Głogowa.

Niebieska ciekawostka prawna:

Spopielenia ciała osoby zmarłej nie zabrania Kościół katolicki (kanon 1176 par. 3 Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 r.).