Biały karawan pogrzebowy – dostojny i nietuzinkowy

Decyzja o zakupie białego karawanu jest bardzo świadoma i nieprzypadkowa. Filozofia naszej firmy opiera się o wartości świadczenia pomocy, uczciwości i profesjonalizmu na najwyższym poziomie. Wychodzimy z założenia, że okres żałoby i strata bliskiej osoby są tak dotkliwymi doświadczeniami, że naszą powinnością jest minimalizować te trudne emocje. Kolor czarny w naszej kulturze (najczęściej używany przez zakłady pogrzebowe) jest często symbolem żałoby, smutku, pustki itp. Czemu zatem wybraliśmy amerykański karawan marki Lincoln w białym kolorze?

Symbolika Bieli

Biały to kolor symbolizujący niewinność i czystość. W Piśmie Świętym biel odzwierciedla światło, chwałę, zwycięstwo, majestat oraz nowe życie. Biel jest uosobieniem moralnej czystości. To także symbol nowego początku. Kapłan zakłada biały ornat podczas pogrzebu dziecka, a także osoby dorosłej, jeśli taka była ostatnia wola zmarłego. W kulturze wschodniej, w krajach słowiańskich i na królewskim dworze francuskim, kolor biały symbolizował śmierć i żałobę. W Japonii po śmierci ozdabia się cały dom białymi kwiatami i tkaninami. To również kolor aniołów, kolor boski.

karawan Lincoln

Firma Zakład Pogrzebowy Niebieski wybiera mniej oczywiste rozwiązania przede wszystkim w trosce o osoby doświadczone stratą. Jeśli możemy zachować godność, szacunek i elegancję przy rezygnacji z dominującej i przytłaczającej czerni to wybieramy taki właśnie wariant. Przekazujemy do Państwa dyspozycji nasz nowy samochód w nadziei, że podniesie na jeszcze wyższy poziom jakość organizowanych przez nas ceremonii pogrzebowych, zachowując ich godny, podniosły i wyjątkowy charakter.